B15 چیست؟
آیا دوست دارید کلمات انگلیسی را هیچ گاه فراموش نکنید و یادگیری انگلیسی برایتان آسان گردد ؟
می خواهید قواعد گرامری برای همیشه در ذهن شما ثبت شود ؟
آیا فکر می کنید با جملاتی تبلیغاتی رو به رو هستید یا یک واقعیت ؟
مسلما دو جمله ی اول جزء آرزو های هرکسی است که زمانی به مطالعه و یادگیری انگلیسی پرداخته است و می داند که چه مقدار زبان انگلیسی فرِار است و چقدر زود آنچه آموخته شده است به فراموشی سپرده می شود.
امروزه در دنیا راهکارهای فراوانی برای مبارزه با فراموشی مطرح می شود و هر راهکار بسته به قدرت خود تا حدی پاسخگوست . اما از میان این راه حل ها ، پیشنهاد دکتر سباستین لایتنر و جعبه ی یادگیری او جایگاهی خاص دارد این روانشناس آلمانی توانست راهی برای وارد کردن اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت پیدا کند . حافظه ای که در آن فراموشی راه ندارد و یادگیری انگلیسی براحتی برای شما امکان پذیرمی شود.جایی که شما به عنوان مثال نام خود ، نام اعضای خانواده ، نام دوستان صمیمی، نام پایتخت ایران و بسیاری چیزهای دیگر را نگاه می دارید. بعد از پیشنهادات دکتر لایتنر ساخت جعبه های یادگیری در جهان آغاز شد .در ایران از این شیوه ی یادگیری بسیار استقبال شد و جعبه های فیزیکی (غیر نرم افزاری) موسسه قلم چی ، جعبه یادگیری جی ۵ و جعبه یادگیری انگلیسی موسسه ی زبان گستر از نمونه جعبه های یادگیری هستند که بر این اساس کار می کنند.در جهان این جعبه ها که در آغاز از موادی چون چوب و پلاستیک ساخته می شدند روز به روز تغییرکردند،جعبه های فیزیکی، جای خود را به نرم افزار های زمانی دادند و نرم افزار های زمانی روز به روز تخصصی تر شدند.
با این مقدمه باید گفت B15 یک نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی است که بر اساس اصول یادگیری دکتر لایتنر کار می کند . این نرم افزار که محیطی کاملا فارسی دارد را باید جزء دو سه نرم افزار مشابه در دنیا دانست که کامل ترین امکانات را در جهت مدیریت حافظه ارائه می کنند.
روش دکتر لایتنر بسیار ساده است او اعتقاد داشت که سه امر در فرستادن اطلاعات از حافظه ی کوتاه مدت به حافظه ی بلند مدت نقش اساسی دارد ۱. تعداد تکرارها ۲. زمان بین تکرارها ۳. تمرکز دقیق بر روی واحد های اطلاعاتی که سخت تر به حافظه سپرده می شوند. B15 این سه مرحله را به طور کامل مدیریت می کند . بعد از مدتی کار با B15 احساس می کنید که تاکنون از قدرت حافظه خود کاملا ناآگاه بوده اید و از قدرت پنهان در وجودتان شگفت زده خواهید شد.
هدف از کار با نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی B15:
این نرم افزار دو هدف اصلی دارد:
۱. بالابردن خیره کننده ی سرعت یادگیری انگلیسی.
۲. فرستادن مطالب به حافظه بلند مدت و و جلوگیری ازفراموشی
مزایای نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی B15:
۱.تبدیل عمل ‌یادگیری انگلیسی به‌یک بازی مهیج و هرروزه که شخص در آن پیشرفت خود را به چشم می بیند .
۲.یادگیری انگلیسی بصورت گزینشی :یعنی شما مجبور نیستید در تکرار های خود مطالبی را که می دانید با مطالبی که نمی دانید با هم مرور کنید و برای آنها به‌ یک اندازه وقت بگذارید و به شما این فرصت داده می شود تا بیشترین تکرار ها را بر روی مطالبی که برای شما دشوار است ، متمرکز سازید .
۳.صرفه جویی در زمان : زمان های تکرار مناسب که به صورت علمی محاسبه شده است موجب می شود تا شما در زمان کمتر مقدار ‌یادگیری بیشتری داشته باشید.
۴.ساده بودن استفاده از این نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی در روش لایتنر موجب می گردد که دچار سردرگمی نشوید و از پیشرفت خود احساس رضایت بیشتری داشته باشید.
امکانات نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی B15 :
B15 با امکاناتی چون استفاده از موتور تلفظ . موتور جستجو ، امکانات تنظیم و امکانات ویرایشی فضایی مناسب و به یاد ماندنی را برای یادگیری هر چه بهتر فراهم می سازد.فضای این نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی کاملا فارسی است .
B15 کدام توانایی های زبانی را تقویت می کند؟
سه توانایی زیر به کمک B15 به شدت تقویت می شود:
کلمات: با B15 سریع تر و آسان تر از هر روش دیگری از مرز ۵۰۰۰ لغت خواهید گذشت .اما این بار یک تفاوت اصلی وجود دارد این لغات را شما به حافظه بلند مدت سپرده اید و قرار نیست فراموش شوند و گنجینه ی لغات شما را تا بالاترین سطوح مانند خواندن روزنامه ، مجله ، رمان و شعر بالا خواهد رفت.
تلفظ کلمات: موتور تلفظ که در B15 استفاده شده است از قویترین موتورهای تلفظ است و این امکان را به شما می دهد تا یادگیری انگلیسی خود را بسیار موثرتر سازید.
گرامر و تولید زبان: زبان آموز گرامر را در عمل تجربه می کند و در آغاز جملات ساده را با کمک قوانین متنوع گرامری تولید می کند و سپس جملات پایه را در موقعیت های گوناگون فرامی گیرد و این روند تا تولید جملات پیشرفته ادامه می یابد . B15 تجربه ای است که هر گز آن را فراموش نخواهید کرد .نرم افزاری که شما را مجبور به تولید زبان می کند , نقاط ضعف شما را شناسایی می کند و بر آنها تمرکز می کند تا مشکل کاملا حل شود.
با تسلط بر سه توانایی بالا راحتتر از هر کس دیگر خواهید توانست در امتحانات مختلف و بین المللی زبان و کنکورهای داخلی موفق شوید .
انعطاف پذیری این نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی بزرگترین ویژگی آن است ، در B15 شما حتی یک نکته ی تکراری را نیز نخواهید آموخت و آموزش دقیقا از مرز نا دانسته های شما آغاز می شود. به عبارت دیگر اراده و آزادی شما در یادگیری زبان انگلیسی کاملا محترم شمرده می شود و شما می توانید آنچه را که می دانید حذف نمایید و از فرایند یادگیری خارج کنید.
چه مقدار باید با زبان انگلیسی آشنا باشیم؟
این نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی تا عالی را پوشش می دهد و همه می توانند از آن بهره ببرند و از فواید یادگیری پایدار بهره مند شوند.

B15 برای چه سنینی مناسب است؟
کار با این نرم افزار بسیار ساده است به راحتی می توان از حدود سوم دبستان به کار با آن پرداخت. برای سنین پایین تر باید به فرد کمک کرد و در مراحل یادگیری در کنار او بود. در سنین پایین B15 سرعت یادگیری زبان انگلیسی را افزایش می دهد و آن را برای همیشه تثبیت می کند اما در سنین بالا که توانایی های دوره نوجوانی و جوانی کم رنگ شده است ،و فرصت آموختن در کشاکش درگیری های روزمره ی زندگی کم شده است نرم افزار قدرت خود را به خوبی آشکار می سازد و کسانی که فکر می کردند دیگر توانایی به یادسپاری را ندارند ، نیروهای عظیمی را در خود کشف خواهند کرد.